X
X

Adsense gelirlerini arttırma yöntemleri nelerdir?

AnasayfaHaberiniz Olsun.Adsense gelirlerini arttırma yöntemleri nelerd...

Adsense gelirlerini arttırma yöntemleri nelerdir?

Günümüzde çoğu büyük web site Google Adsense üzerinden gelir ederek varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle Google Adsense gelirleri büyük bir öneme sahiptir. Peki Google Adsense gelirlerini arttırmak için neler yapmalıyız?

Özgün ve seo uyumlu içerikler

Google Adsense gelirlerini artırmak için uygulamanız gereken ilk yöntem web sitenizde sunduğunuz içeriklerin özgün ve seo uyumlu olmasıdır. Google arama parametreleri özgün ve seo uyumlu içerikleri arama motorunda ön plana çıkarmaktadır. Özgün ve seo uyumlu içerikleriniz sitenizin arama motorunda ön plana çıkmasını sağlayacak ve tık almanıza yardımcı olacaktır. Bu neticede reklam gelirleriniz artacaktır. Ayrıca bu tarz özgün içerikler üretmemeniz sitenizin internette kaybolmasına bile neden olabilir. Bu nedenle reklam gelirleri arttırmak için ilk olarak uygun içerik üretmelisiniz.

Doğru reklam yerleşimi

Doğru reklam yerleşimi çoğu zaman web siteleri tarafından önemsenmez ancak Adsense gelirleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Örneğin ekranda baş kısımda bulunan reklamlar diğer reklamlara göre daha çok kazandırmaktadır. Bunun nedeni ise kullanıcının ilk olarak o reklam ile etkileşime girmesi ve Google parametrelerinin bunu uygun bulmasıdır. Ekranda bulunan reklam sayısı da tabi ki önemlidir. Elbette ekranda çok fazla reklam sunmanız gelirlerinizi arttıracaktır ancak dikkatli olmanız gerekir. Reklamların fazla olması kullanıcınızı rahatsız edebilir ve kullanıcı üzerinde olumsuz etki yaratabilir, kullanıcıyı sonsuza dek kaybedebilirsiniz. Bu nedenle kullanıcı rahatsız etmeyecek biçimde ve sayıda reklam kullanmalısınız. Doğru reklam yerleşimini iş olarak yapan başarılı firmalar bulunmaktadır. Eğer bir web siteniz var ise bu firmalardan hizmet almanızı tavsiye ederiz.

Reklam engelleme

Google Adsense siz tercih etmediğiniz durumda istediği reklamları sunar ancak sizin seçim hakkınız vardır. Sitenizde istemediğiniz ve kullanıcıyı rahatsız eden reklamları engelleme hakkına sahipsiniz. Reklam engellerken sitenizin seo ayarlarını olumsuz yönde etkileyen reklamları engellemelisiniz. Bu reklamları engellemeniz hem reklam gelirlerinizi arttıracak hem de siteni daha iyi bir konuma getirecektir. Reklam tercih sırasında yüksek gelir veren reklamları da tercih edebilirsiniz. Tabi yüksek gelir veren reklamları seçmeniz düşük gelir veren reklamların gösterimini etkileyebilir. Bu nedenle reklam engellerken ve tercih ederken dikkatli olmalısınız.

Tanıtım yapmak

Her sektörde olduğu gibi web site sektöründe de belli bir tanınırlığınız olması gerekir. Özellikle arama motorlarında ve internette söz sahibi olabilmek için sitenizin tanıtımını yapmalısınız. Sitenizin diğer web siteleri tarafından tanıtımı yaptırabilirsiniz. Büyük sosyal medya hesaplarından reklam alabilirsiniz. Bu sizin sitenizin tanıtımı yapacak ve sitenize kullanıcı getirecektir. Aynı zamanda arama motorunda üst sıralarda olmak için seo hizmeti veren firmalar ile birlikte çalışabilirsiniz.

Görselleri etiketlemek

Web sitenizde kullandığınız görselleri etiketlemeniz özellikle Google Görseller ile yapılan aramalarda sitenizin görünmesini sağlar. Örneğin "kırımızı araba" ile ilgili bir blog yazısı paylaştınız ve bir kırmızı araba fotoğrafı koydunuz. Bu fotoğrafı "kırmızı araba" olarak etiketlerseniz Google Görsellerde kırmızı araba aratan birinin sitenizdeki kırmızı araba fotoğrafını görmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem kimileri tarafından pek etkili bulunmaz ancak seo ve site tanıtımı için kesinlikle önemli bir konudur. Google Görsellerden gelen kullanıcılar sitenizi arama motorunda da üst sıralara çıkarmanıza yardımcı olur. Bu da doğrudan Adsense gelirleri üzerinde etkili olur.


Top